Ekonomi

Çin borsalarında işlem gören inovasyon şirketlerinin sayısı 542’ye ulaştı.

Çin’de bilimsel ve teknik yenilik için finansman takviyesinin sürekli arttığı bildirildi. Sanayi ve Bilişim Bakan Yardımcısı Wu Zhaohui, Çin’deki bilimsel ve teknik inovasyon için fon tabanının hem ölçeğinin hem de faaliyetinin sürekli arttığını söyledi.

Sağlanan mali destek sayesinde Çin’in küresel inovasyon endeksinde 11. sıraya yükseldiğini belirten Wu, şöyle konuştu: “Haziran ayı itibariyle Shen ZhenVe Şanghay Borsaların bilim ve inovasyon bölümlerinde faaliyet gösteren şirket sayısı 542’ye ulaştı. Toplam borsa değeri 6,72 trilyon yuan oldu. Sadece Pekin Borsası’nda faaliyet gösteren bilim ve teknoloji şirketlerinin sayısı 204’e ulaştı. Bu şirketlerin toplam borsa değeri 266 milyar 800 milyon yuan.”söz konusu.

Wu, önümüzdeki dönemde bilim ve teknoloji sistemlerindeki reformların derinleştirileceğini, bilim ve teknoloji çalışmaları için sağlanan mali hizmet sisteminin geliştirileceğini ve böylece bilim ve teknolojinin ilerletileceğini belirtti. teknolojisanayi ve finans arasında olumlu bir döngünün güçleneceğini belirtti.

Kaynak: Çin Uluslararası Radyosu

Hibya Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu