Haber

Rusya, Ukrayna’daki hedefleri füzelerle vurdu

Rusya Savunma Bakanlığı Sözcüsü İgor Konaşenkov, Ukrayna’da ABD ve Avrupa’dan gelen silahları, hava üslerini ve insansız deniz aracı depolarını uzun menzilli yüksek hassasiyetli füzelerle vurduklarını bildirdi.

Konaşenkov, Rus ordusunun Ukrayna’daki eylemlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Ukrayna’da bazı amaçları yok ettiklerini vurgulayan Konaşenkov, şu ifadeleri kullandı:

“Rus Silahlı Kuvvetleri, Ukrayna ordusunun hava üslerine, konuşlanma ve kontrol noktalarına, montaj atölyelerine, insansız deniz aracı depolarına, ayrıca ABD ve Avrupa ülkelerinden temin ettiği füze, silah ve askeri teçhizata yüksek hassasiyetli uzun menzilli yoğun saldırılar gerçekleştirdi. havadan ve denizden atılan menzilli füzeler ulaştı. Belirlenen tüm hedefler vuruldu.”

Ukrayna ordusunun gün içinde Donetsk, Krasnoliman ve Güney Donetsk bölgelerinde başarısız taarruz denemeleri yaptığına işaret eden Konaşenkov, bugüne kadar 457 uçak, 244 helikopter, 5 bin 291 insansız hava aracı, 426 hava savunma füze sistemi, 10 bin 966 hava saldırısı düzenlendiğini söyledi. Ukrayna ordusuna bağlı tanklar ve zırhlı araçlar kullanılmıştır. 1140 çok namlulu roketatar, 5636 obüs ve havan topu ile 11920 özel askeri aracın imha edildiğini kaydetti.

celtikhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu