Haber

Türk Eczacılar Birliği Başkanı Arman Üney: Artan İlaç Kıtlığının Etkisiyle Eczacılarımız Tükenme Noktasına Geldi

Türk Eczacılar Birliği Başkanı Arman Üney, “Ekonomik olarak iflasın eşiğine gelen eczacılarımız, artan ilaç kıtlığının da etkisiyle tükenme noktasına geldi. Her üç ilaçtan birinin bulunamadığı bir ortamda. Bulunmaması, eczacıların mevcut ekonomik sorunlarına şiddet ekledi.”

Türk Eczacılar Birliği Başkanı Arman Üney, eczacıların içinde bulunduğu ekonomik çıkmaz, ilaçsızlık gibi sorunlara dikkat çekmek amacıyla 27 Kasım’da Ankara’da “Büyük Eczacı Buluşması” düzenlediklerini hatırlattı. bugün yapılan yazılı açıklama şöyle:

“14 yıl sonra 20 bini aşkın meslektaşımızla sahaları doldurduk, son yılların en önemli meslek toplantılarından birini gerçekleştirdik. Toplantımızı takip eden süreçte Türk Eczacılar Birliği olarak kamuoyu ile üst düzey toplantılar yapıldı. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı, Hazine ve Maliye Bakanlığı, SGK, TİTCK gibi kurumlar.Sorunlarımızı birinci elden en net şekilde anlattık.Analiz önerilerimizi aktardık.Kamu otoritesinin ilgileneceğine inanmak istiyoruz. Eczacıların içinde bulunduğu bu zenginlik ve yoksulluk mücadelesine kayıtsız kalmayın. Ancak biz eczacıların tahammüllerinin sonu geldi, o gücün de sonuna geldik. Ekonomik “Sorunlarımıza ilaç kıtlığı da eklenince, hem ekonomik hem de ruhsal olarak sözün bittiği noktaya gelin. Acil önlem alınmazsa iflas eden eczanelerin kapanması an meselesi.”

haber-gemerek.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu